cskills.idle.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


BINE ATI VENIT IN COMUNITATEA NOASTRA!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Parintelul
Admin
Parintelul


masculin Numarul mesajelor : 1061
Varsta : 37
Localizare : Nehoiu or Bucharest
Data de inscriere : 09/01/2009

Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Empty
MesajSubiect: Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE   Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Icon_minitimeJoi Oct 01, 2009 11:25 pm

Azi ati batut recordul de steam-uri pierdute...si toti de la aceeasi persoana. O sa va explic niste pasi ca sa nu va mai fure nimeni steam-ul:

1. Intrati in STEAM la SETTINGS apoi ACCOUNT(prima de sus).
2. Aveti acolo optiunea VERIFY. Dati click pe ea( aceasta optiune va face ca nimeni altcineva decat cel ce detine acel e-mail sa nu poata modifica parola, intrebarea de securitate sau contact email).
3. Veti primi un e-mail pe adresa pe care o aveti la "contact email". In acel email veti gasi randurile: In order to help maintain the security of your Steam account, please verify your email address by clicking the following link: si o sa aveti un link.
4. Dati click pe link-ul acela si astfel v-ati verificat email-ul. Ce face chestia asta mai exact: de cate ori veti vrea sa va schimbati parola, intrebarea de securitate, sau contact email o sa va ceara un COD pe care il primiti pe "email-ul verificat" in pasii de mai sus. Fara acel cod nu puteti face nici o modificare. Asadar daca va fura cineva parola de la steam, nu a realizat nimic pentru ca nu poate sa o schimbe. Ca sa faca asta va trebuie sa stie si parola de la "email-ul verificat" ca sa intre in inbox sa ia codul de verificare care se trimite instant ori de cate ori incercati sa schimbati ce v-am zis mai sus.


By cusy !
Sus In jos
https://cskills.forumgratuit.ro
Dragster
Admin
Dragster


masculin Numarul mesajelor : 521
Varsta : 31
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/01/2009

Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Empty
MesajSubiect: Re: Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE   Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Icon_minitimeVin Oct 02, 2009 12:07 am

Am facut si eu echestia asta merita pt steamul tau Very Happy...


cusy jos palaria:D
Sus In jos
http://www.dragsteraudioart.com/
A|eCSz0r^
Admin CsKills
A|eCSz0r^


masculin Numarul mesajelor : 184
Varsta : 31
Localizare : pTg CitY
Data de inscriere : 07/06/2009

Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Empty
MesajSubiect: Re: Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE   Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Icon_minitimeVin Oct 02, 2009 12:00 pm

Go Go Go Mane!!! desi facusem asta inainte sa postezi este un lucru foarte bun!!! cu asta am avut noroc ca nu a putut sa imi schimbe password Smile) sh nu a realizat nimic ci s a ales cu cateva injuraturi bune de la (popa) cine stie cunoaste Smile))) Smile)) Smile))))
Sus In jos
http://alecsz0r.hi5.com
Continut sponsorizat





Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Empty
MesajSubiect: Re: Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE   Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE Icon_minitime

Sus In jos
 
Securitate la STEAM ! CITITI CU ATENTIE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» S-a realizat curatenia!! CITITI CU MARE ATENTIE!!
» Counter-Strike 1.6 eXtream v1.1 [ Non.Steam si Steam ]
» R Steam free steam games
» Nu e o cerere.. Cititi va rog..
» Rog toti admini sa citeasca cu atentie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
cskills.idle.ro :: Diverse :: Tutoriale-
Mergi direct la: